BLOG ŚLĘŻAŃSKI


31.01.2016
Szkice bywają pomocne :) oraz Ślęża od drugiej strony zza szyby :)


13.01.2016
Zimowe wschody słońca potrafią być piękne. Szczególnie gdy jesteśmy już po przesileniu zimowym :) Czy mi się tylko wydaje, czy moja graficzna Ślęża robi się coraz bardziej ilustracyjna? Może to przejściowe. Zobaczymy.
08.01.2016
Styczeń łaskawie sypnął śniegiem. Korzystam na zimowe widoki Ślęży :) póki jest, bo tu w okolicach Wrocławia prawdziwy to rarytas :) 
 05.01.2016
Cztery pory dnia: poranek, dzień, wieczór i noc - niewielkie wydruki wpasowane w ramki A4. Pierwsze sprawdzenie jakby wyglądały "na żywo". Poranek i noc to całkiem nowe grafiki, które JESZCZE nie gościły na blogu i, które odbiegają od głównych założeń. Powstały raczej z inspiracji niż obserwacji. Wkrótce do zobaczenia :)

26.06.2015 
Jowisz i Wenus rozbłysły na niebie, tuż obok siebie.
24.06.2015
Pogoda ostatnio dynamiczna, jak nad polskim morzem :) wieje, pada, świeci słońce. A dziś Noc Świętojańska. Na Ślęży chyba już był sabat w Noc Kupały, najkrótszą noc w roku. Ale... pozwoliłam sobie na mały żarcik :)
03.06.2015
Rzepak już przekwitł. Coraz bliżej lata.
22.04.2015
Księżyc maleńki, nisko nad horyzontem, a nad nim na zachodnim niebie mocno świecąca gwiazda. Kolory nieba zwiastują już długie dni i widowiskowe zachody słońca.
14.04.2015
Ponieważ założenie jest takie, że każdy post publikuję bez komentarza samą grafikę, a czasem mnie korci, żeby coś dopisać więc powstaje ta strona na luźne wpisy i przemyślenia :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz. Podoba ci się któraś ilustracja i chciałbyś ją mieć na ścianie - skontaktuj się mailowo. Nie kradnij. Nie pożyczaj. Prace są mojego autorstwa, a sieć wbrew pozorom nie jest tak anonimowa jak ci się wydaje.
Miłego oglądania :)

ZAŁOŻENIE

Masyw Ślęży towarzyszy mi prawie codziennie. Doskonale widoczny z Wrocławia i okolic zachwyca swą tajemniczością. Nic dziwnego, że już nasi przodkowie uznali jej szczyt za siedzibę bogów. O każdej porze dnia i roku góra się zmienia. Znika podczas pochmurnych dni i rozświetla się w słońcu. Nie ma dwóch identycznych widoków. Gdy w czasie pochmurnego dnia popatrzymy w jej kierunku możemy zobaczyć wylewające się promienie słońca nad jej szczytem. Ptaki krążące wokół, to też częsty widok. Przyciąga wzrok swoją magnetyczną siłą i nie tylko wzrok ponieważ jest celem licznych wycieczek. Od czasu, gdy mieszkam na Dolnym Śląsku corocznie wspinam się po jej stokach, by dosięgnąć szczytu. Wokół góry krąży wiele legend, tajemniczych historii i mitów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Artyści często sięgali po ten sam motyw, by pokazać zmieniającą się aurę i wrażenie, jakie potrafi wywrzeć na człowieku przyroda w swojej nieustającej dynamice.
Tytuł nawiązuje oczywiście do słynnych widoków góry Fuji Hokusai, ale nie pretenduję do uzyskania doskonałości drzeworytów japońskiego artysty :) Wszystkie grafiki, to moje wrażenia, odczucia przepuszczone przez program do grafiki wektorowej, który dyscyplinuje mnie do najbardziej możliwego uproszczenia widoku. Po inspirację będę sięgać do natury może więc uda mi się uchwycić zmieniające się pory roku.

Celem jest stworzenie 100 widoków Ślęży. Nawet jeśli powstawałby jeden dziennie, to i tak minie prawie rok. Tak jednak nie będzie więc nie wiem kiedy pojawi się setny obrazek. Mam nadzieję, że starczy mi sił i cierpliwości, by dokończyć zamierzone dzieło.

Ślęża in english

Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń